Kargo ve teslimat

Sipariş ve Teslimat Şartları

444ayakkabi.com adresinden verdiğiniz siparişlerin teslimat süreci, verilen siparişlerin takibi, kargo ücreti ve diğer sipariş bilgileri hakkındaki bir çok konuyu bu sayfada bulabilirsiniz.

Kargo ücreti ne kadar?
Kargo gönderileri Türkiye'nin her iline ARAS Kargo firması ile gönderilmektedir. Site üzerindeki fiyatlar kargo ücreti dahil fiatlarıdır. Sitemizdeki ürün fiyatını havale yada kredi kartıyla aldığınız taktirde ücret deyişmez. Kapıda ödemeyi tercih ettiğiniz taktirde 5 tl kapıda ödeme tahsilatı ücreti aldığınız ürünün tutarına eklenmektektir. 

Siparişim ne zaman ve ne şekilde teslim edilecek?
Siparişiniz aksi belirtilmedikçe ve bir kampanyaya dahil edilmemiş ise siparişinzden en geç 2 işgünü içerisinde özel ambalajı ile hazırlanarak vermiş olduğunuz adrese gönderilmek üzere kargoya verilir.  444ayakkabi.com 'dan seçtiğiniz ürünlerin teslimatı bulunduğunuz şehre göre değişmektedir. Örneğin: İstanbul içi 1 günde , izmir Ankara 2 gün içide teslim edilmektedir. Kargoya ürün teslim edildikten sonra en geç 3 işgünü içerisinde Türkiye'nin heryerine ürün teslimatı normal şartlarda yapılmaktadır. Çok çok ender olsada Kargodan doğacak gecikmelere yardımcı oluyoruz ancak firmamız sorumlu deyildir.

       Sipariş etmiş olduğunuz ürünü takip edebilmek için 444ayakkabi.com sayfasında üye girişinizi yaptıktan sonra hesabım bölümündeki siparişlerim kısmına giriş yaparak takip etmek istediğiniz siparişi seçebilirsiniz, kargo takip no’sunu tıkladığınızda otomatik olarak siparişinizin o anda nerede olduğunu gösteren sayfaya yönlendirileceksiniz.

      Siparişiniz hazırlanıyor;  ifadesi siparişinizin tarafımıza ulaştığını ve hazırlanma aşamasında olduğunu ,
Ürününüz kargoya verildi idemek ; ürününüzün paketlemesinin yapılıp kargo firmasına teslim edildiğini ifade eder. Sitemizde Kargo takip numaranıza tıklayıp kargonuzun nerede olduğunu  herzaman görebilirsiniz.
Siparişiniz iptal edildi veya Para iadesi kredi kartınıza yapıldı ifadesi; Ödediğniz tutar Sizin verdiğiniz hesap numarasına veya kredi kartınıza paranızın iade edildiğini yada yattığını ifade eder. 

Teslimat adresinde bulunamazsam ne olacak?
Anlaşmalı kargo firmaları teslimat sırasında adreste bulunmamanız durumunda bir "Ziyaret Notu" bırakacaktır. Bu durumda siparişinizi son bir kez olmak üzere tekrar adresinize getirilecektir. Teslim edilemedi notu aldığınız zaman kargo firmasını arayıp tekrar gelecekleri zaman konusunda kargo yetkililerine bilgi verebilirseniz ürününüzün doğru zamanda size gelmesini sağlayabilirsiniz. Aksi takdirde 2. kez geldiklerinde de teslim edecek birilerini bulamazlarsa siparişiniz 444ayakkabi.com deposuna iade edilmektedir.

444ayakkabi.com sitesinden verilen tüm siparişler, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliye ve fatura eşliğinde teslim etmektedir.

Ürünü teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?
Kargo görevlisi ürünü size veya belirttiğiniz kişiye teslim ederken kimlik belgesi veya ehliyet isteyecektir. Bu sebeple sizin veya teslim alacak kişinin yanında kimlik belgesi veya ehliyetinin bulunması gerekmektedir. Ürünü teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp, siparişinizi kontrol ediniz. Her hangi bir yanlışlık, eksiklik,kutuda kırılma yada ıslanma gördüğünüz takdirde derhal bizimle irtibata geçiniz ve kargo teslim tutanağı doldurarak paketi kabul etmeyiniz. Yeni ürünleriniz tarafınıza hemen gönderilecektir.Kargoyu kontrol etmeden teslim almanız durumunda kutu içerisinden çıkabilecek eksik ya da taşıma sırasında oluşabilecek kırılma olaylarından kargo firması mesul olmayacağı için zor durumda kalabilirsiniz.Lütfen kargo kolilerinin sağlam olarak size teslim edildiğinden emin olunuz.

Ürün kargodan eksik çıkarsa ne yapmalıyım?
Teslim aldığınız ürünler kargodan eksik çıkarsa 'Destek' sayfasında sipariş numaranızı belirterek durumu anlatan bir e-posta gönderebilirsiniz. Size en yakın kısa sürede bu konuda cevap verilecektir. Dilerseniz 0530 681 37 88 numaralı telefondan müşteri hizmetleri yetkilimizle görüşebilirsiniz.

Teslimatla ilgili önemli bilgiler
- Kargonuzu teslim aldıktan sonra, kargo yetkilisiyle birlikte açıp kontrol edebilirsiniz. Siparişinizdeki bazı ürünlerin eksik ve/veya hasarlı olduğunu görürseniz; kargo yetkilisinden tutanak hazırlamasını talep ediniz ve ürünleri teslim almayın.Tutanak tutulması çok önemlidir.Bu hasarı yada eksikliğin sizden dolayı değil kargo firması tarafından olduğunu gösterir.Tutanak sonucunda yeni ürünleriniz tarafınıza hemen gönderilecektir. Tutanak sayesinde 444ayakkabi.com yetkilileri de kargo firmasının sigortasından gerekli olan hasarın bedelini alabilecektir.

- Kargo yetkilisinin tanıklığında, ilk teslim anında hazırlanan tutanaklar eksik ve hasarın sorumlusunun ortaya çıkarılmasında çok önemlidir. Kargoyu teslim aldıktan saatler sonra yapılan eksik ve/veya hasar bildirimleri tutanak olmadığı için ya da ilk teslim anında hazırlanmadığı için incelemeye bağlı olarak reddedilebilir.

- Kargo teslimatında sorun yaşarsanız lütfen en kısa zamanda bize haber veriniz.

- Siparişinizdeki ürün/ürünleri herhangi bir nedenle iade edebilmeniz için; ürünün orijinal ambalajında muhafaza edilmesi, tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle eksiksiz bir şekilde, fiziksel hasar görmeden geri verilmesi gerektiğini unutmayın.

- İade işlemlerinde, faturanın tüm nüshalarının (2 kopya) ürünle birlikte gönderilmesi gerekir.

DEĞİŞİM ŞARTLARI: istediğiniz numarayı gönderdiğimiz taktirde değiştirmek istediğiniz ürünün  geliş ve gidiş kargosu alıcıya aittir. Fiatlarımız diğer sitelere göre çok çok ucuz olduğundan zarar edeceğimizden maalesef bu ücreti biz karşılayamıyoruz.Anlayışla karşılayacağınızı düşünüyoruz.Yani ürünü birinci defa aldığınızda kargosu 444ayakkabi.com tarafından değiştirmek istediğinizde tüm kargo giderleri alıcıya aittir.

 

 


Image

Sepete Git