Hakkımızda

          Ayakkabı hayatımız devam ettiği müddetçe sürekli zaruri ihtiyaçlarımızdan. Satın alınırken vede giyilirken görselliğin yanında  özellikle sağlığımız açısından dikkate almamız gereken olmazsa olmaz hayati hususlar var.

        En önemlilerinin başında; Ayak ölçüsü , hava şartları, zemin sıcaklığı ve zeminin özelliği gelmekte.

       Sağlıklı yaşamayı hepimiz isteriz. Dolayısıyla  ayakkabının mahiyetini çok iyi tanımak, bilmek ve öğrenmek zorundayız. Sadece görselliği dikkate alarak ayakkabı tercihi yapmak yada kullanmak gelecekte bize sağlığımızla ilgili çok bedeller ödetebilir. 

      Malumunuz Ayakkabı vucudumuzla zemin arasındadır. Dolayısıyla her zaman giydiğimiz ayakkabının tabanının öncelikle zeminin sıcak ve soğukluğunu vücudumuza iletmeyen özellikte olması gerekir.

         Diyelim Sabah evden çıkıyoruz. Ayakkabı giyeceğiz. Hangi ayakkabıyı tercih etmemiz gerekir bunu nasıl tesbit edeceğiz. Bu konuda büyük çoğunluğumuz maalesef ya bilinçli değil yada pek dikkat etmiyoruz.

        Ayakkabı alırken vede giyerken nelere dikkat etmemiz gerekir? En önemlilerinin bazılarını kısaca  açıklamaya çalışalım.

         Ayak Ölçüsü: Giydiğimiz ayakkabı  ayağımıza çok rahat olmalıdır. Zorla ayağa giyilen ayakkabı ya ayak sağlığımızı yada ayakkabının kalıp,model ve estetiğini bozar. Alacağımız ayakkabının Kesinlikle ayağımızı sıkmaması veya bol olmaması gerekir. Kalıbı çok rahat olmalı vede giydiğimizde ayağımızı rahatsız etmemesi  gerekir. 

        Zeminin özelliği : Diyelim bugün köye veya yaylaya gideceğiz.Zemin toprak , taşlı veya engebeli arazi. Öncelikle ayakkabımızın öncelikle alt tabanını zeminin özelliğine uygun tercihte bulunmamız gerekli. Dağlık, ormanlık,yayla gibi doğa ve zemin şartlarının zor olduğu yerlerde son zamanlarda çok yaygınlaşan, hertürlü iklim şartlarına uygun treekking ayakkabısı en uygun olanıdır. Yani zeminin özelliğine uygun tercihler yapmamız gerekir.

        Hava Sıcaklığı: Diyelim kış ayındayız. Ayakkabımızın ayak sıcaklığını muhafaza etmesi ve dış ve zemin  soğuğunuda ayağımıza iletmemesi gerekir. Soğukta kalın tabanlıda olsa  pvc ayakkabı giyersek dışarının soğuk ayağımıza kolaylıkla direk geçer.ve hasta olabiliriz. Kışın özellikle yer ve hava soğunu vücudumuza iletmeyen termo yada kauçuk tabanlı ayakkabıları tercih etmemiz gerekir. Ayağımızı sıcak tutar. Ama aynı kauçuk taban ayakkabıyı yazın giysek ayağımız pişer ve sağlığımızı bozar. Yani günün şartlarına uygun tercihler yapmak zorundayız.

        Zemin sıcaklığı: Diyelim şubat ayındayız ve zemin soğuk. Alt tabanı kösele ayakkabı giydiğimizi düşünelim. Ayağınız  buz gibi olur. Çünkü kösele zeminin bütün soğukluğunu vücudumuza çok fazla iletir.  Aynı ayakkabıyı yazın zeminin sıcak olduğu zaman giysek aynı ayakkabı yerdeki sıcağı iletmez aksine serin tutar. mevsim geçişlerindede poliüretan tabanlı ayakkabılar genelde tavsiye ve tercih edilir.

       Kış aylarında tabanı Termo yada kauçuk olan bir ayakkabı tercih etmemiz gerekir. Çünkü  termo tabanlı ayakkabı zeminin soğuğunu   ayağımıza iletmeyeceği gibi, ayağımızın sıcaklığınıda muhafaza eder. 

        Örnekler çoğaltılabilir. Bu konuda bilmemiz gereken çok detaylar var. Ayakkabı alımı ve tercihi konusunda hayati önemi olmasına rağmen maalesef   bilinçli bir toplum deyiliz. Büyük çoğunluğumuz Ayakkabı satıcılarının yönlendirmesiyle yada sadece görseli dikkate alarak tercihler yapmaktayız.  Bu sebeplerden dolayı ayakkabı satın alırken öncelikle ya bizim çok bilinçli olmamız yada tecrübesine güvendiğiklerimizden ayakkabı temin etmemiz gerekir. Hülasa hem alırken hemde giyerken sadece görselliğe deyil sağlığımıza uygun tercihler yapmalıyız.

          Hülasa işimiz ayakkabı. İmalatı,toptancılığı ve Perakende satış mağazacılığı ile 30 yıldır  işin içinde olan ve tanınan vede ciddi  bir tecrübeye sahip bir firmayız.Hertürlü eleştiriye vede önerilerede açığız.

        Ayakkabı pahalı satılıyorsa  her zaman '' mutlaka kalitelidir '' ön kanaatini taşımayınız. Mutlaka ihtiyatlı olunuz.. 

        Sonuç olarak; Yaptığımız araştırmalarda Türkiye'de İnternet sitelerinde ve sosyal medyalarda ayakkabıların büyük oranda  normal değerinin 3-5 katı gibi  çok fahiş fiyatlara  satıldığını üzülerek tesbit ettik. Bizde bu haksız kazancın önüne geçmek  için kazandırarak kazanmak  parolasıyla  Günün kaliteli,en yeni, en güzel ve modada olan ürünlerini  en uygun fiyata satmak parolasıyla  www.444ayakkabi.com (Cumhur Sayın) sitemizi kurarak yola çıktık.

          Doğruluk,dürüstlük,ucuzluk değişmez çizgimizdir. Müşterilerimizin her türlü ayakkabı ihtiyacına odaklanıp ; Tecrübemizle günün talep gören en yeni modellerini , en uygun fiyatlarla sizlerle buluşturmaya çalışıyoruz. Görüş ,öneri,talep ve eleştirilerinize her zaman açığız.                    Saygı ve Sevgilerimizle......!    

         Not: Çok yakında sitemizin ismini  www.cumhursayin.com  olarak değiştireceğiz. Bilgilerinize. 

                                                                                                   Cumhur Sayın

www.444ayakkabi.com 


Image

Sepete Git